Artykuły do walki z wilgocią. Zobacz woski i preparaty hydrofobowe z oferty TSB!

Wilgoć pojawiająca się na powierzchni ścian lub podłóg to zawsze powód do niepokoju. Może wynikać z nieprawidłowo przygotowanej wentylacji lub też z niewłaściwej pielęgnacji podłóg. Aby tego uniknąć, warto zadbać o dobre wykonanie wentylacji w budynku oraz o zabezpieczenie powierzchni ścian i podłóg za pomocą dedykowanych środków. Wśród nich znajdują się, m.in. woski i preparaty hydrofobowe. Znajdziesz je w ofercie TSB!

Skuteczna walka z wilgocią jest bardzo ważna

Niezależnie od przeznaczenia obiektu, należy skutecznie walczyć z gromadzącą się w nim wilgocią. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych, jak i wykorzystywanych komercyjnie. Wilgoć gromadząca się na ścianach i podłogach może prowadzić do uszkodzenia materiałów oraz osłabienia ich wytrzymałości. Powoduje to dodatkowe koszty po stronie właściciela, który musi wykonywać prace naprawcze i remontowe. Ponadto, wilgoć w pomieszczeniu sprzyja rozwojowi szkodliwych pleśni i grzybów. To drobnoustroje, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne ze strony układu oddechowego oraz uczulenia. Między innymi dlatego warto postawić na sprawdzone sposoby zabezpieczenia podłóg, ścian i innych powierzchni przed wilgocią. Nieocenionym wsparciem w tym obszarze okazują się woski i impregnaty o działaniu hydrofobowym. 

Dlaczego warto stosować impregnaty?

Odpowiednio dobrany i zastosowany impregnat hydrofobowy pozwala na dobre zabezpieczenie powierzchni przed działaniem wilgoci. Dotyczy to nie tylko wody, ale również innych płynów. Środek zabezpieczający może być stosowany na różnego typu powierzchnie. Jego zadaniem jest stworzenie warstwy ochronnej, przez którą nie będzie mogła przedostać się woda. W ten sposób zwiększa się odporność i żywotność różnego typu materiałów, w tym, m.in.: drewnianych desek, paneli, ścian czy też płytek ceramicznych i gresowych. Stosowanie tych środków zmniejsza ryzyko uszkodzenia materiałów i pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Oczywiście nie bez znaczenia są również aspekty zdrowotne. 

Co znajdziesz w ofercie TSB24.pl?

Eksperci TSB24.pl przygotowali w swojej ofercie różnego rodzaju woski i impregnaty zabezpieczające. Chronią one nie tylko przed wilgocią, ale również osadami kamienia, rdzy czy też brudem. Poszczególne środki różnią się parametrami technicznymi i potencjałem ich stosowania. Właśnie dlatego warto zapoznać się z tym przed zakupem. Wybrane produkty z oferty Twojego Sklepu Budowlanego pozwalają zabezpieczyć przed wodą m.in.:

 • kabiny prysznicowe;
 • kamienie naturalne niepolerowane;
 • aglomeraty niepolerowane;
 • cement;
 • marmur i granit;
 • cott;
 • gres porcelanowy. 

Dzięki temu zwiększa się żywotność tych materiałów oraz sprawia, że zachowują swoją estetykę i doskonałą strukturę przez lata. 

Rekomendowane preparaty 

W kontekście walki z wilgocią rekomendowane preparaty z asortymentu TSB24.pl to m.in.:

 • wosk ochronny z efektem naturalnym FILA MATT;
 • środek zabezpieczający przed wodą i olejem FILA MP90;
 • preparat FILA FOB XTREME;
 • preparat FILA HYDROREP;
 • i inne. 

Ponadto, w ofercie sklepu znajdują się dedykowane impregnaty, które różnią się uzyskanym efektem. Wybrane z nich ożywiają kolor, a inne nadają powierzchni efektu mokrego kamienia. Wszystkie produkty pochodzą z oferty renomowanego producenta FILA, który od lat buduje pozycję lidera rynku w obszarze chemii budowlanej. To preparaty przeznaczone dla profesjonalistów, w tym, m.in. ekip budowlanych i remontowych. Doskonale sprawdzą się również w domowym użytkowaniu. Każdorazowo należy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta. 

Zapraszamy do zakupów w TSB24.pl

Jeżeli chcesz zadbać o zabezpieczenie materiałów przed szkodliwym działaniem wilgoci, to warto sprawdzić ofertę Twojego Sklepu Budowlanego. Miejsce to tworzone jest przez ekspertów, którzy starannie sprawdzają każdy pojedynczy środek. Dzięki temu oferowane produkty spełniają najwyższe rynkowe standardy, są gwarancją bezpiecznego i skutecznego użytkowania. Poszczególne środki różnią się właściwościami oraz sposobem aplikacji. Dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności. Dzięki temu dobierzesz artykuły do walki z wilgocią bezpośrednio do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym TSB24.pl.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

4 × 4 =