Czarne poręcze – stylowa łazienka dla osób z niepełnosprawnościami

Poręcze dla niepełnosprawnych są nie tylko praktycznym pomocnikiem podczas korzystania z toalety czy prysznica, ale mogą być estetycznym elementem wnętrza. Sanjo posiada w ofercie szeroką gamę czarnych akcesoriów łazienkowych dla osób niepełnosprawnych, w tym poręczy, krzesełek prysznicowych i taboretów, które doskonale komponują się z nowoczesnym stylem wnętrza. Elementy są przeznaczone zarówno do domowych łazienek, jak i toalet w obiektach użyteczności publicznej.

Czarne poręcze w klasycznych lub industrialnych łazienkach

Czarne uchwyty ścienne dla niepełnosprawnych nie będą odznaczać się na tle ściany wyłożonej ciemnymi płytkami o wysokim połysku – pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnej elegancji (modern classic). Natomiast w łazience wykończonej w stylu industrialnym będą doskonale komponować się z meblami z naturalnego drewna i galwanizowanej stali. Będą pasować też do loftowych lamp i stylizowanych wanien.

Czarne poręcze nie zaburzą też czarno-białego wystroju klasycznej łazienki, w której główną ozdobą jest na przykład czarna bateria prysznicowa w stylu retro. Można zestawiać je z innymi dodatkami w tym samych kolorze, jak uchwyty na papier, toaletową szczotkę czy dozownik na mydło, tworząc spójne komplety.

Czarny kolor i ergonomiczny kształt

Czarne poręcze dla osób niepełnosprawnych dostępne na stronie Sanjo.pl są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkich mają optymalny i ergonomiczny kształt, dzięki czemu ułatwiają korzystanie z łazienki wszystkich, którzy tego potrzebują. Dostępne są między innymi czarne poręcze:

  • proste – do zamontowania nad wanną, pod prysznicem czy w pobliżu toalety. Ułatwiają samodzielne wstawanie i siadanie,
  • łukowe – to warianty składające się z dwóch ramion, które mogą wytrzymać duże obciążenie. Dostępne są modele mocowane do ściany, do podłogi oraz uchylne. Niektóre mają bolec na papier toaletowy,
  • kątowe – poręcze w kształcie litery L są rekomendowane szczególnie pod prysznic, ponieważ mają znacznie większą powierzchnię chwytną niż wymienione wyżej modele. Mogą być prawe lub lewe, co pozwala lepiej dopasować je do przestrzeni i potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W sklepie Sanjo możesz też zamówić inne elementy w czarnym kolorze, które ułatwiają poruszanie się w łazience, takie jak taborety i siedziska pod prysznic.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poręczy i innych elementów wyposażenia łazienki dla niepełnosprawnych?

Materiałem, który dobrze sprawdza się w warunkach pomieszczenia jest stal węglowa malowana proszkowo na kolor czarny. Farba może być na przykład poliestrowa, ale na pewno powinna być antykorozyjna, aby poręcz nie straciła właściwości użytkowych przez wiele lat. Uchwyt do łazienki powinien być też wykończony gładkimi krawędziami, a jego kształt nieskomplikowany.

Produkty powinny posiadać odpowiednie atesty, na przykład Polskiego Zakładu Higienicznego, Deklarację zgodności CE oraz Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych. powinien ułatwiać szybkie czyszczenie. Również krzesełka powinny być w pełni bezpieczne — elementy dostępne w Sanjo są certyfikowanymi wyrobami medycznymi zgłoszonymi do Urzędu Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Sprawdź pełną ofertą w Naszym sklepie Sanjo.pl

Nie przegap:

Zostaw komentarz

1 + 15 =