Jak gniazda elektryczne i włączniki światła wpływają na wnętrze?

W każdym pomieszczeniu w domu mamy przynajmniej jedno gniazdo elektryczne i włącznik światła. Dzięki nim możemy przemieszczać się po wnętrzu po zmroku i podłączać różne urządzenia, nie tylko te codziennego użytku, ale też potrzebne podczas remontu. Gniazda nie muszą negatywnie wpływać na wygląd wnętrza. Możemy dopasować je do aranżacji i zgrać ze ścianami. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę?

Gdzie umieszczać gniazdka i włączniki światła?

Odpowiednie zaplanowanie, gdzie znajdą się gniazda, ma wpływ na ich użyteczność, a więc i naszą codzienność. Sprzęty, które wymagają zasilania prądem, muszą stać w pobliżu jego źródła. Im więcej gniazdek, tym większe mamy możliwości przy przestawianiu mebli. Dotyczy to przede wszystkim kuchni i łazienki, gdzie ustawiamy najwięcej urządzeń elektrycznych. Lepiej jednak nie przesadzić – zbyt dużo elementów na ścianach, tym gorzej się ona prezentuje. Warto to przeanalizować już na etapie budowy, żeby uniknąć konieczności kucia ścian w celu przeniesienia kabli w inne miejsca. Dobrze jest też w niektórych miejscach założyć gniazdo podwójne, aby zwiększyć ilość miejsc na wtyczki.

Gniazda najlepiej wyglądają, kiedy umieszczamy je nisko, przy podłodze. Nie utrudni to podłączenia kabli, a poprawi estetykę. Mimo to lepiej wybierać pasujące do wnętrza włączniki.

Idealne dopasowanie do ściany – jak to robią produkty Simon 54 Premium?

Najwyższej jakości produkty, takie jak kontakty Simon, są dopasowane do puszek karton gips. Założenie ramek jest proste, a ich brzegi przylegają do ściany. Dzięki temu mniej się od niej odróżniają. Uproszczenie całej instalacji umożliwia dodatkowo puszka narożna, do której można podłączyć wszystkie produkty serii Simon 54 Premium. Nowoczesne technologie pozwalają zgrać gniazdko ze ścianą, są bezpieczne i zmniejszają straty energii. Dzięki nim twoja ładowarka zwiększy wydajność, a przepięcia są rzadkie. Pamiętaj, że korzystanie z gniazda wiąże się z ryzykiem porażenia prądem elektrycznym. Wybierz kontakt Simon z osłoną, żeby chronić siebie i rodzinę, szczególnie dzieci.

Bogata kolorystyka gniazd i włączników

Nawet jeśli ukryjemy gniazda, powinny być one spójne z aranżacją. W tej kwestii Simon daje szeroki wybór produktów. Jak z niego mądrze korzystać?

Postaw na uniwersalny kolor ramki. Pomarańczowy jest odważny, ale po malowaniu może zupełnie nie pasować do wnętrza. Jeśli chcesz tego uniknąć, wybierz jeden z tych kolorów:

  • biel,
  • srebrny mat,
  • złoty mat,
  • brąz mat lub chrom,
  • antracyt.

Te barwy pasują do wielu wystrojów, a niezawodne włączniki Simon 54 długo wyglądają jak nowe, nawet jeśli często używasz klawiszy.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

18 − 7 =