Jak w prosty sposób zrobić napisy na tort? Sprawdź i personalizuj swoje wypieki

Napisy na torcie to nie tylko jedna z form dekoracji. To przede wszystkim skuteczny sposób na personalizację swojego dzieła i dostosowanie go do okazji. Z tego względu warto nauczyć się je wykonywać. Wiele osób obawia się jednak, że jest to zbyt trudne i wymaga pewnych zdolności manualnych. Chcemy więc udowodnić Ci, że nie do końca jest to zgodne z prawdą. Zajrzyj do naszego dzisiejszego artykułu i sam się o tym przekonaj. W poniższej treści zaprezentujemy Ci, jak w prosty sposób zrobić napisy na tort.

Słodkie słowa na deserze – sprawdź, jak w prosty sposób stworzyć napisy na tort

Napisy na wypieku niezaprzeczalnie dodają mu uroku. Jednocześnie są także formą personalizacji. Dzięki odpowiednim słowom można łatwo i skutecznie podkreślić okazję, na którą deser został sporządzony bądź też przekazać stosowne życzenia. Wiele osób uważa jednak, że stworzenie takich napisów jest trudne. Zadanie to kojarzy się bowiem głównie z koniecznością użycia specjalnego pisaka bądź rękawa cukierniczego. Narzędzia te pozwalają na odręczne stworzenie napisu za pomocą lukru lub roztopionej czekolady. To niestety wymaga pewnych zdolności manualnych. Napisy na torcie to ważny element, który zwraca uwagę, wpływając na całokształt wypieku. Z tego względu osoby bez wprawy nie zawsze chcą podjąć się ich tworzenia.

Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że muszą całkowicie zrezygnować z napisów na torcie. Na rynku istnieją pewne pomoce w postaci gadżetów cukierniczych. Należą do nich m.in. stemple cukiernicze. Ich użycie jest naprawdę proste. Co najważniejsze, napisy stworzone z ich udziałem prezentują się bardzo estetycznie i profesjonalnie.

Stemple cukiernicze – poznaj narzędzia do tworzenia napisów na torcie

Stemple cukiernicze to niewielkie gadżety, które cieszą się coraz większą popularnością wśród osób przyrządzających wypieki. Ich użycie jest bowiem naprawdę proste. Wystarczy odcisnąć odpowiedni szablon na marcepanie bądź masie cukrowej i gotowe! Co więcej, w ten sposób stworzyć można nie tylko napisy na tort, ale też inne wzory. Dzięki temu bez problemu dopasować można zarówno treść przekazu, jak i wygląd dekoracji.

Szeroki wybór stempli cukierniczych z niezbędnymi atestami dopuszczającymi je do kontaktu z żywnością znajdziesz np. pod linkiem https://mf3d.com.pl/pl/c/Napisy/299. Na stronie dostępne są także inne ciekawe rozwiązania z zakresu dekoracji wypieków. Uwagę warto zwrócić m.in. na bardzo modne w ostatnim czasie toppery. To napisy na torty wycinane z drewna lub pleksi, które wystarczy po prostu wbić w przygotowane ciasto. Propozycja ta z pewnością zadowoli więc osoby, które chcą spersonalizować swoje dzieło w sposób efektowny wizualnie, ale przy minimalnym wysiłku.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

4 + 5 =