Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Dom jest miejscem, które ma być naszą ostoją spokoju i bezpiecznym miejscem. To naturalne, że zależy nam na bezpieczeństwie rodziny i majątku, który w zgromadziliśmy w murach naszej nieruchomości. Właściciele domów i mieszkań często zabezpieczają się, montując systemy alarmowe i kamery na terenie swojej posesji. Jest to bardzo dobry sposób, aby odstraszyć potencjalnych złodziei i utrudnić im działanie. Warto również zadbać o odpowiednią konstrukcję okien, które mogą wydawać się odpowiednim do sforsowania elementem budynku. Jak odpowiednio zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Czym charakteryzują się okna antywłamaniowe?

Okna antywłamaniowe to dosyć ogólne pojęcie. Producenci stolarki okiennej zapewniają, że ich okna spełniają odpowiednie wymogi przeciwwłamaniowe. Okna antywłamaniowe powinny posiadać szereg cech, które będą odpowiadać za wzmocnienie ich konstrukcji, zarówno futryny, jak i tafli szkła.

Wytrzymała stolarka okienna

Odpowiednie zabezpieczenie okien zaczyna się od wyboru odpowiedniej stolarki okiennej. Dobrym wyborem mogą okazać się profile wykonane w całości lub w części z aluminium. Metal jest materiałem wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne, a dobrze spasowana konstrukcja może okazać się niemożliwa do podważenia za pomocą zwykłego łomu. 

Szyby w oknach antywłamaniowych

Szyby mogą wydawać się wyjątkowo łatwe do sforsowania. Technologie stosowane przy produkcji nowoczesnych systemów okiennych uniemożliwiają zwyczajne zbicie szyby za pomocą np. młotka. Szerokie zastosowanie przy produkcji i montażu okien antywłamaniowych ma szkło hartowane lub klejone, które przy uderzeniu, mimo uszkodzenia, utrzymuje swoją strukturę i nie rozpada się na wiele kawałków. Ciekawym rozwiązaniem jest też użycie pakietów dwu lub trzyszybowych, dodatkowo utrudniających sforsowanie okna. 

Wzmocnione okucia do okien

Okucia stanowią ważny element konstrukcyjny stolarki okiennej. W kontekście bezpieczeństwa, warto tutaj zwrócić uwagę na klamki z kluczykami, które zapewniają dodatkową ochronę przed wyważeniem i wtargnięciem do środka. 

Gdzie kupić okna antywłamaniowe?

Stopień bezpieczeństwa oferowany przez okna antywłamaniowe zależy od jakości i rodzaju zabezpieczeń, ale również technologii, w jakiej zostają wykonane. Długoletnie doświadczenie w produkcji okien antywłamaniowych na firma Nexbau. W jej ofercie znajdują się m.in. okna drewniano-aluminiowe, które łączą ponadczasową stylistykę drewnianej stolarki z parametrami aluminium.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

4 × 3 =