Jaki antyperspirant wybrać prowadząc aktywny tryb życia? Jak zniwelować nadmierne pocenie?

Wiele osób prowadzi naprawdę aktywny tryb życia. W związku z tym narażona jest też na intensywne pocenie, które nie musi być koniecznie związane z nadpotliwością, bo może wynikać z dużej aktywności i wysokiej temperatury. Dziś podpowiemy jaki antyperspirant wybrać prowadząc aktywny tryb życia. Jak zniwelować nadmierne pocenie?

Jaki antyperspirant sprawdzi się dla aktywnych?

Można zdecydować się na antyperspirant z magnezją, czyli tlenkiem magnezu. Jest to substancja, która świetnie pochłania pot i sprawdza się do aktywności sportowej. Warto wiedzieć, że z magnezji korzysta wielu sportowców w czasie aktywności sportowej. Magnezja zapobiega np. ślizganiu się kuli podczas obrotu w kole, używana jest do odpowiedniego chwytu, by spocone dłonie się nie ślizgały podczas skoku o tyczce. Magnezję stosują także ciężarowcy podnoszący sztangi. Korzystają z niej także tenisiści przy czym oni sięgają po magnezję w płynie, a nie w formie talku. To szerokie zastosowanie sprawia, że antyperspirant z magnezją jest naprawdę skuteczny w blokowaniu wydzielania potu. O skuteczności antyperspirantu może świadczyć fakt, jak długo może pozostawiać skuteczny. Są takie, które mogą zapobiegać poceniu nawet na 96 godzin, przy czym jest to czas od pierwszego nałożenia, a podczas kąpieli pod prysznicem antyperspirant jest zmywany i później trzeba nałożyć go na nowo. Dobre antyperspiranty do aktywności sportowej zawierają też sole glinu, które zapewniają uczucie suchości pod pachami na długi czas.

Czy warto sięgnąć po blokery potu?

Oprócz antyperspirantów dostępne są także blokety potu. Są to produkty, które mają silniejsze działanie i można je stosować raz do dwóch razy w tygodniu. Blokują pocenie nawet na kilka dni i to mimo tego, że bierze się prysznic czy zażywa się kąpieli. Ich stosowanie można skonsultować z dermatologiem, jeśli przychodzi się na wizytę z problemem nadmiernego pocenia. Zablokowanie kanalików potowych na zbyt długo może spowodować powstanie stanu zapalnego, stąd po blokery należy sięgać w ostateczności.

Jak walczyć z nadmierną potliwością poprzez leczenie i domowe sposoby?

Nadmierna potliwość to problem na którą zwykły antyperspirant w sprayu czy kulce może nie pomóc. Warto udać się do lekarza, który zdiagnozuje przyczynę problemu. Trzeba na pewno zmienić złe nawyki żywieniowe i wyeliminować ze swojego jadłospisu fast food. Nie można też spożywać produktów bogatych w sól czy ostro przyprawionych dań. Trzeba zrezygnować ze słodkich przekąsek. Warto zamienić je na owoce i świeżo wyciskane soki. Nawadnianie się jest bardzo ważne, bo w ten sposób reguluje się także temperaturę organizmu. Należy pić około 2 litrów płynu, poza wodą i sokami warto sięgnąć także po sok z aloesu. Trzeba natomiast wyeliminować z diety czy też jak najbardziej unikać kawy i produktów zawierających kofeinę, a także słodzone napoje. W walce z nadpotliwością istotne znaczenie ma ograniczenie stresu. Warto znaleźć aktywność obniżającą poziom kortyzolu. Przy zwalczaniu nadpotliwości można sięgnąć po laseroterapię, a także zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Ta ostatnia może zablokować gruczoły potowe nawet na 3 miesiące. Oczywiście jej zastosowanie należy skonsultować z dermatologiem. Picie naparów z pokrzywy czy szałwii może zredukować objawy. Z diety warto wyeliminować te produkty, które wzmagają przykry zapach potu, jak choćby cebulę czy czosnek.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

siedem + pięć =