Jakie szklanki wybrać do różnych alkoholi?

Eleganckie szklanki to niezbędny element wyposażenia zastawy stołowej w każdym domu. Obecnie na rynku, dostępna jest szeroka gama szklanek do napojów o różnym kształcie, zdobieniu i pojemności. Dlatego, organizując przyjęcie, warto zadbać o detale i dopasować rodzaj kieliszków do rodzaju spożywanego alkoholu.

Szklanki do drinków – co najlepiej sprawdza się na imprezie?

Wybór odpowiedniego szkła to niezwykle ważny element ekspozycji koktajli alkoholowych, które oprócz smaku, przyciągają również estetycznym wyglądem.

Do smakowych drinków, zwykle dodaje się dużą ilość lodu i ozdobnych dodatków w postaci owoców. Dlatego też szklanki do koktajli powinny być odpowiednio duże i szerokie, aby dobrze wyeksponować kompozycję, najlepiej wybrać pojemność od 400 do 500 ml.

Wybierając szklanki do drinków, warto postawić na produkty wysokiej jakości, wykonane ze szkła, które będzie odporne na uszkodzenia i matowienie. Warto też kupować szkło w zestawie, dzięki czemu organizując przyjęcie, wszystkie elementy zastawy, będą spójne.

Jak wybrać odpowiednie szklanki do whisky?

Wśród szklanek do whisky również wyróżnia się kilka rodzajów, których wybór zależy od sposobu serwowania alkoholu. Szklanki typu highball wyróżniają się pojemnością 300 ml, dlatego doskonale sprawdzą się, jeśli whisky jest podawane z colą.

Dostępne w ofercie szklanki typu Rock Glass, to klasyki o grubym dnie i ozdobnych bokach, które świetnie nadają się do podawania whisky z lodem. Interesującą propozycją są również szklanki typu x-line o charakterystycznym zwężeniu, które nie tylko dobrze się prezentuje, ale też zapobiega ulatywaniu aromatu whisky.

Jak elegancko serwować wino i szampana?

Wino to chętnie wybierany rodzaj alkoholu, który sprawdza się zarówno na przyjęciach i spotkaniach towarzyskich, jak i podczas obiadu czy kolacji. Jednak, aby wydobyć najlepszy smak i aromat wina warto serwować go w wysokiej jakości szkle.

Sposób degustacji wina różni się w zależności od jego rodzaju. Wino czerwone należy podawać w kieliszkach niższych, o szerokiej czarce. Natomiast wino białe najlepiej prezentuje się w wysokich i wąskich kieliszkach.

Z kolei szampan jako alkohol musujący, serwowany jest zazwyczaj przy okazji większych uroczystości. Najlepiej prezentuje się w wysokich i smukłych kieliszkach, wykonanych z cienkiego i przejrzystego szkła.

Wódki i likiery – w czym najlepiej je podawać?

Na przyjęciach i uroczystościach, często serwowana jest również wódka, którą warto podawać w wysokiej jakości kieliszkach. W sklepie internetowym Radochy Gospochy dostępne są zarówno kieliszki klasyczne, jak i nieco bardziej eleganckie kieliszki na nóżce.

Niskie kieliszki typu shot- glass doskonale sprawdzają się również do podawania różnego rodzaju shotów, czyli wódki z dodatkami, na przykład w postaci popularnego Kamikadze.

Z kolei likier zwykle serwowany jest w szklankach o podobnej pojemności od 20 do 50 ml. Jednak w przypadku likierów warto postawić na eleganckie kieliszki z nóżką, które sprawdzą się również przy serwowaniu domowej nalewki.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

4 × jeden =