Jakie zalety mają okna z PVC?

Popularny PVC, czasem błędnie nazywany PCV to polichlorek winylu. Jest tworzywem sztucznym powszechnie wykorzystywanym do produkcji wielu artykułów, z których korzystamy niemal każdego dnia. PVC można znaleźć również w domu, na przykład w postaci stolarki okiennej. Jakie są zalety wykorzystania tego materiału w oknach?

Po wdrożeniu PVC do seryjnej produkcji okien, proces ich tworzenia stał się znacznie ułatwiony. Zasługa w tym właściwości termoplastycznych tego materiału. PVC jest wykorzystywany na szerszą skalę przy produkcji okien i drzwi już od kilkudziesięciu lat. Jakie są przyczyny popularności okien z PVC i jakie są ich największe zalety?

Okna z PVC są trwałe

Jedną z głównych cech polichlorku winylu jest jego wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne im są również zmienne warunki atmosferyczne. Wilgoć nie degraduje struktury materiału, a wysoki poziom nasłonecznienia nie zmienia ani koloru ani tekstury okien z PVC. W przypadku uszkodzeń powstałych w wyniku czynników mechanicznych, takich jak niewielkie rysy czy głębsze ubytki, kolor framug pozostanie bez zmian. Mniejsze uszkodzenia czy zadrapania zazwyczaj udaje się usunąć dzięki polerowaniu powierzchni stolarki okiennej z PVC.

Okna z PVC są tanie

Stolarka okienna wykonana z PVC cieszy się popularnością ze względu na wysoką jakość wykonania. Pozostaje przy tym relatywnie tania, a jej ceny są zdecydowanie niższe niż stolarki drewnianej czy metalowej. Wynika to z właściwości samego materiału, który jest łatwy w produkcji i w obróbce dzięki parametrom termoplastycznym. Tym samym proces powstawania okien z PVC jest prostszy, wymaga mniej energii, a co za tym idzie jest tańszy. Często materiał wykorzystywany przy produkcji okien pochodzi z recyklingu, co może być dobrą wiadomością dla osób, które chciałyby zadbać o środowisko i nieco zredukować swój ślad węglowy.

Coraz nowocześniejsze metody produkcji oraz możliwość wykorzystania materiałów z recyklingu sprawiają, że koszt produktów z tego materiału jest niższy. Ponowne wykorzystanie materiałów to również dobry argument dla osób, które cenią sobie troskę o naturę i chcą zredukować swój ślad węglowy.

Okna z PVC w Nexbau

W ofercie Nexbau znajduje się szeroki wybór stolarki okiennej wykonanej z polichlorku winylu. Do ich produkcji wykorzystujemy najwyższej klasy materiały, jednocześnie stale rozwijając technologie używane w tym procesie. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem doradców, którzy udzielą niezbędnych informacji i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

10 − 7 =