Najpopularniejsze projekty domów

Wybór tego idealnego projektu domu nie jest prostą sprawą, bo to w końcu inwestycja na długie lata, a trendy w budownictwie stale się zmieniają. Obecnie dominuje styl nowoczesny i raczej ogranicza się powierzchnię domu, jednocześnie przykładając większą wagę do funkcjonalności wnętrza. Nie bez znaczenia są też metody budowania domu.

Domy nowoczesne

Do najczęściej wybieranych projektów zaliczają się domy w stylu nowoczesnym. Oznacza to prostą bryłę bez skomplikowanych elementów architektonicznych, choć wielu inwestorów zwraca uwagę na to, by minimalistyczny dom wyróżniał się ciekawą formą i nietypowymi rozwiązaniami, na przykład pod względem wykończenia elewacji. Domy są przeważnie parterowe albo dwukondygnacyjne, z użytkowym poddaszem.

Cechą charakterystyczną nowoczesnego domu są jeszcze duże przeszklenia oraz otwarte przestrzenie – zwykle salon, jadalnia i kuchnia tworzą wspólną przestrzeń. Dla inwestorów jest też ważne, aby dom miał chociaż mały taras z wyjściem do ogrodu oraz wygodnie zaprojektowany garaż.

Nowoczesne stodoły

Szczególną kategorią są domy w typie stodoły, dostępne na projektyzwizja.pl. Nawiązują one do tradycyjnego budownictwa, ale od razu widać, że to budynki współczesne, z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, co czyni je wyjątkowo wygodnym i przyjemnym miejscem do życia. Stodoła jest najczęściej budowana na planie wydłużonego prostokąta, ma wysoki, dwuspadowy dach, wielkie okna oraz ciekawie zaaranżowaną antresolę. Są również stodoły z użytkowym poddaszem – w takim projekcie nie ma już bardzo wysokiego sufitu w częściej dziennej, za to zyskuje się dodatkową przestrzeń na prywatne pokoje.

Energooszczędność jest ważna

Nowo budowane domy muszą spełniać określone kryteria energooszczędności, ale i bez tego coraz więcej klientów wybiera projekty ekologiczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się domy korzystające z odnawialnych źródeł energii, jak pompa ciepła i fotowoltaika, sporo uwagi poświęca się także inteligentnym instalacjom, które dodatkowo pozwalają oszczędzać na rachunkach – mowa na przykład o czujnikach ruchu powiązanych z oświetleniem, sterowanych roletach, zdalnym sterowaniu temperaturą. Ponadto inwestuje się w wysokiej jakości izolację, wentylację z rekuperacją powietrza, szczelne okna i drzwi.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

5 × 1 =