Najtańsza woda do picia, zakupy online. Jak oszczędzać pieniądze?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Ceny wody butelkowanej rosną w czasie inflacji nie wolniej niż innych produktów. Nic dziwnego, że wiele osób szuka alternatywy lub najtańszej wody butelkowanej. Warto rozważyć rozwiązanie, które pozwala zredukować wydatki na wodę do minimum. Jak oszczędzać pieniądze nie tylko na wodzie? Oto sprytne sposoby na oszczędzanie w czasie inflacji!

Jak oszczędzać pieniądze? – wiele osób zadaje sobie to pytanie. Sposobów jest mnóstwo zaczynając od niemarnowania jedzenia i chodzenia z listą na zakupy po wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w domu takich jak ekonomiczne systemy ogrzewania czy właściwa termoizolacja budynku. Skupmy się jednak na najprostszych rozwiązaniach. Jakie są sprytne sposoby na oszczędzanie? Oto kilka z nich!

Korzystaj z gotówki zamiast z karty płatniczej

Wiele osób płacąc kartą płatniczą traci kontrolę nad swoimi finansami. Wielu z nich przyznaje, że płacenie kartą sprzyja nadmiernemu wydawaniu pieniędzy. Gdy posługujesz się gotówką na bieżąco śledzisz wydatki i możesz łatwiej nimi zarządzać.

Wybierz bank, który ma korzystną ofertę

Banki mają różne oferty. Niektóre z nich potrafią być wyjątkowo niekorzystne dla naszego budżetu. Jeśli bank pobiera wysokie prowizje i opłaty to znak, że należy z niego zrezygnować. Płacisz za prowadzenie konta bankowego lub przelewy? Czas na zmianę banku. Nie pozwól obciążać się opłatami, gdy inny bank ich nie pobiera!

Filtruj wodę zamiast kupować wodę butelkowaną

Woda mineralna lub źródlana sprzedawana w 1,5-litrowych butelkach kosztuje nawet ponad 3 zł! Tymczasem jest to podstawa zdrowego odżywiania. Jak zaleca WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) by zachować dobry stan zdrowia należy wypijać dziennie ok. 1,5 litra wody. Dla porównania, woda z kranu kosztuje około 1 gr za litr! Dlatego warto zakupić filtr do wody w postaci dzbanka, butelki filtrującej lub filtra podzlewozmywakowego, i generować oszczędności od pierwszego dnia. Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na blogu o nawadnianiu.

Doceń zakupy online

Czy wiesz, że ceny produktów w internecie w większości przypadków są dużo niższe niż w stacjonarnym sklepie? Na dodatek w internecie masz niemal nieograniczony wybór, a na dodatek możesz skorzystać z porównywarki cenowej takiej jak Ceneo lub Skąpiec.

Cho na zakupy najedzony

Idąc na zakupy przed obiadem możemy podejmować spontaniczne decyzje i w rezultacie dokonać wielu nieprzemyślanych zakupów – kupując o wiele więcej rzeczy, których w przeciwnym razie nie włożylibyśmy do wózka. Tymczasem nawet niewielkie i niepozorne produkty mogą znacząco zwiększyć rachunek przy kasie. Dlatego warto iść na zakupy najedzonym.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

trzynaście − sześć =