Nowoczesny balkon – jaką balustradę z nierdzewki wybrać?

Nikt już chyba nie wyobraża sobie mieszkania w nowoczesnej zabudowie bez balkonu. Nowoczesne budownictwo stawia na efektowne rozwiązania dobrej jakości. Na rynku istnieje wiele produktów, które spełniają te wymagania. Wśród nich od lat niezmiennie królują balustrady ze stali nierdzewnej i szkła. Są uniwersalne, wytrzymałe i unikatowe, dlatego sprawdzają się w tak wielu miejscach. Jaką balustradę wybrać do nowoczesnego balkonu?

Pora na balustradę ze stali ze szkłem

Współczesna architektura miejsca stawia na sprawdzoną formy i minimalistyczne rozwiązania. Wśród najchętniej wybieranych projektów balustrady na balkon królują klasyki – stalowe balustrady ze szkłem i balustrady całonośne. Są one widoczne zwłaszcza na rozległych tarasach i balkonach w zabudowie wielorodzinnej. Balustrady ze szkła dobrze spisują się też na małych balkonach. Dzięki przenikaniu promieni słonecznych przez szkło balkon staje się większy niż jest w rzeczywistości.

Co jeszcze sprawia, że balustrady ze stali nierdzewnej i szkła są tak popularne? Balustrada metalowa ze szkłem w ramie jest:

– uniwersalna, dzięki czemu dopasowuje się do wielu pomieszczeń i typów domów

– klasyczna, co spodoba się zwolennikom minimalizmu

prosta w instalacji

– łatwa do utrzymania w czystości, zwłaszcza, jeżeli wybierzemy szkło samoczyszczące

– ekonomiczna, ponieważ szkło i stal nierdzewna nie niszczeją, a to sprawia, że balustrady ze stali nie trzeba konserwować

– wytrzymała dzięki wykorzystaniu do produkcji balustrady stali nierdzewnej

antykorozyjna.

Barierka ze stali nierdzewnej panelowa

To nowoczesne rozwiązanie spodoba się zwłaszcza właścicielom tarasów i mieszkań z balkonem w bloku. Balustrada wykonana ze stali nierdzewnej w formie paneli to świetny sposób na ukrycie balkonu przed wścibskimi oczami przechodniów. To także dobry pomysł, jeśli chcemy ogrodzić rozległy taras w ogrodzie.

Panelowe barierki są bardzo lekkie i eleganckie i spisują się tak samo jak tradycyjna balustrada. Najczęściej występują w postaci grubszych poziomych paneli ze stali nierdzewnej. Jeżeli wolimy nieoczywiste kształty, możemy kupić panele ażurowe ze stali nierdzewnej. Wielu inwestorów decyduje się też na balustrady całoszklane osadzone w stalowej ramie. Ten typ balustrady świetnie wygląda jako ogrodzenie dużego tarasu.

W ofercie wielu firm zajmujących się instalacją stalowych balustrad znajdziemy też panele balkonowe. To specjalne przegrody w ramie ze stali nierdzewnej, które montuje się między balkonem sąsiada i naszym. Dzięki temu niskim kosztem wydzielamy własną przestrzeń na balkonie.

Stalowe barierki balkonowe do nowoczesnego domu

Wśród wielu typów balustrady ze stali nierdzewnej inwestorzy nadal wybierają najbardziej klasyczne rodzaje balustrad. Są to balustrady balkonowe wykonane z prostych słupków – obłych lub płaskich. Balustrady stalowe tego typu mają podstawową zaletę – pasują do każdego typu zabudowania. Dla zwolenników minimalizmu w nowym wydaniu mamy nową propozycję: balustrady linkowe. Stalowe balustrady zewnętrzne tego typu mogą przybierać kształt pionowych słupków nośnych, pomiędzy którymi umieszcza się poziome stalowe linki. To one tworzą przęsło balustrady. Balustrada linkowa może też być zrobiona z pionowych cienkich linek przypominających stalowe sznury.

Stawiasz na klasykę, ale szukasz wariacji na jej temat? Postaw na barierki na balkon ze stali o nowoczesnych kształtach. Balustrada nie musi być wykonana z pionowych prostych słupków. Części balustrady można też wykonać z giętych prętów albo wycinanych laserowo kształtów. Taka balustrada jest bardziej ozdobna. Przęsło balustrady zrobione jest ze stalowych płaskich części wyciętych w geometryczne kształty. Barierki tego typu dobrze wyglądają w modernistycznej zabudowie o prostej linii.

 

Nie przegap:

Zostaw komentarz

osiemnaście − 3 =