Opieka osób starszych w Niemczech. Jak wygląda praca opiekunek?

starsza kobieta na wózku inwalidzkim

Zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych w Niemczech stale wzrasta. Spowodowane jest to między innymi szybkim starzeniem się społeczeństwa. Niemal 18 milionów Niemców to osoby po 60. roku życia. Duża ilość z nich to osoby potrzebujące pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Jest to powodem coraz większej popularność zawodu opiekunki osób starszych. Jak wygląda taka praca? Jak wygląda opieka osób starszych w Niemczech? Przeczytaj artykuł i zapoznaj się z pracą w opiece.

Obowiązki opiekunki osób starszych

Opiekunki osób starszych odpowiedzialne są za pomoc seniorowi w codziennych czynnościach. Dokładny zakres obowiązków zależy od stanu zdrowia seniora oraz jego preferencji. Najczęściej jest to pomoc w poruszaniu się, jedzeniu czy toalecie. Opiekunki osób starszych zajmują się także dbaniem o gospodarstwo domowe osoby starszej. Często jest to sprzątanie przestrzeni wspólnej, robienie zakupów i gotowanie. Seniorzy wraz z wiekiem tracą często umiejętność samodzielnej organizacji. Opiekunki pomagają więc w terminowym przyjmowaniu leków czy pilnowaniu wizyt u specjalistów.

Obowiązki na zleceniu zależą także od mobilności seniora. Jeżeli jest to podopieczny, który może się poruszać – ważna będzie aktywizacja. Polega ona na zachęcaniu osoby starszej do podejmowania aktywność, na miarę jej możliwości. Osoby mające trudności z poruszaniem się mogą wymagać transferu. Ważne jest więc dopasowanie oferty pracy w opiece do predyspozycji opiekunki.

Dobre oferty pracy w opiece w Niemczech

Wiele doświadczonych opiekunek osób starszych w Niemczech decyduje się na wyjazdy z agencją opiekuńczą. Są to firmy pomagające w organizacji wyjazdów do pracy w opiece. Jednym z liderów w opiece seniora w Niemczech jest firma Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza zajmująca się kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych.

Firma zapewnia wysokie zarobki i atrakcyjne warunki pracy. Średnia pensja bazowa w tej firmie to około 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunka nie ponosi żadnych kosztów utrzymania. Zamieszkanie i wyżywienie są bezpłatne. Nieodpłatny jest także obustronny transport. Szukasz pracy w opiece osób starszych w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Nie przegap:

Zostaw komentarz

siedem + 9 =