Tanie telefony Samsung – czy warto rozważyć ich zakup?

Ceny współczesnych smartfonów mogą osiągać zawrotne kwoty. Nie każdy chce wydawać aż tyle na kupno urządzenia mobilnego. Zależy Ci na znalezieniu jakościowego rozwiązania w budżecie do 1500 zł? Powinieneś więc zwrócić szczególną uwagę na modele telefonów od Samsung – dowiedz się dlaczego.

Dobry telefon do 1500 zł – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czy da się kupić dobry telefon do 1500 zł? Oczywiście, że tak – kwota ta powinna umożliwić Ci zakup urządzenia może nie premierowego, ale za to sprawdzonego oraz polecanego przez innych dotychczasowych użytkowników.

Podczas jego wyboru powinieneś zwrócić szczególną uwagę na:

 • specyfikacje techniczne;
 • jakość i wielkość ekranu;
 • pojemność baterii;
 • wersję systemu operacyjnego.

Istotny będzie zwłaszcza podpunkt ostatni. Aktualne oprogramowanie zapewni Ci prawidłowy dostęp do wszystkich ważnych funkcji i zabezpieczeń, a ponadto zyskasz pewność, że telefon będzie wspierać działanie Twoich wszystkich ulubionych aplikacji.

Zaleca się, abyś zajął się przede wszystkim przeglądaniem telefonów nowych, a nie używanych. To dlatego, że nigdy nie będziesz w stanie poznać dokładnej historii urządzenia pochodzącego z drugiej ręki. Zawsze będzie istnieć małe ryzyko, że rozważany przez Ciebie model został uszkodzony w sposób niemożliwy do zaobserwowania na pierwszy rzut oka.

Telefon do 1500 zł – czy opłaca się dopłacić?

Smartfony do 1500 zł to urządzenia oferujące wiele ciekawych funkcji – trzeba jednak mieć świadomość tego, że stanowią jedynie pewien kompromis dla nowszych telefonów.

Warto wspomnieć o tym, że premierowe telefony potrafią być opłacalne pomimo swojej wysokiej ceny. To dlatego, że ich producenci zapewniają dłuższe wsparcie systemowe. Przekłada się to bezpośrednio na dłuższy okres użytkowania; możliwe, że posłuży Ci on np. przez 5 lat zamiast 2 lat (wszystko jednak zależy również od Twojego indywidualnego podejścia do zagadnienia).

Nie da się więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Decyzję musisz uzależnić od swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Smartfony do 1500 zł – polecane modele od Samsung

Zdecydowałeś, że chcesz kupić dobry telefon do 1500 zł? Dobrze, powinieneś więc sprawdzić przykładowe tanie telefony Samsung – oferują dobry stosunek jakości do ceny.

Za szczególnie polecane warianty uznać można:

 • Samsung Galaxy A25;
 • Samsung Galaxy A15;
 • Samsung Galaxy M34;
 • Samsung Galaxy A14.

Możliwe, że wszystkie Twoje oczekiwania spełni Samsung Galaxy A25. Urządzenie to zostało wyposażone aż w cztery aparaty:

 • 13 MP – przedni;
 • 8 MP – ultra szerokokątny;
 • 50 MP IOS (optyczna stabilizacja obrazu) – główny;
 • 2 MP – makro.

Jego pojemna bateria 5000 mAh* może wystarczyć aż na dwa dni użytkowania telefonu** – nie będzie wymagać od Ciebie noszenia ze sobą nieporęcznego powerbanku. Wyróżnia się dużą pojemnością pamięci wewnętrznej: to aż 126/256 GB, które możesz rozbudować przy użyciu microSD aż do 1 TB.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 4905 mAh. 

**Rzeczywista żywotność baterii zależy od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości połączeń i wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników. Oszacowane na podstawie średniego profilu użytkowania opracowanego przez UX Connect Research. Niezależnie ocenione przez UX Connect Research między 30.11.2023 a 08.12.2023 r. w Wielkiej Brytanii z przedpremierową wersją SM-A155 z ustawieniami domyślnymi przy użyciu sieci Wi-Fi, LTE i 5G (NIE testowano w sieci 5G mmWave).

Nie przegap:

Zostaw komentarz

3 + 3 =