Sposoby na ukrycie klimatyzatora na balkonie

Klimatyzacja w domu, mieszkaniu czy biurze to ogromny komfort i wiele zalet. Dzięki niej możemy nie tylko się ochłodzić podczas letnich upałów, ale również dogrzać w czasie niskich temperatur. Jednostki zewnętrzne są jednak duże i mało estetyczne. W jaki sposób można je zakryć na balkonie, aby nie kontrastowały z wystrojem?

O czym należy pamiętać montując klimatyzator na balkonie?

Już od samego początku, na etapie planowania, należy złożyć wniosek o pozwolenie na montaż klimatyzacji w bloku od administracji budynku. Dopiero po jego uzyskaniu można podejmować dalsze decyzje w sprawie wyboru i montażu odpowiedniego klimatyzatora. Warto skorzystać z pomocy specjalistów – ich wiedza i doświadczenia pomogą nie tylko dobrać najlepsze dla nas urządzenie, ale również kompleksowo go zamontować.

Klimatyzatory stacjonarne posiadają jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną. Jak można się domyślić po nazwie, pierwsza z nich montowana jest w pomieszczeniu, a druga na zewnątrz budynku. O ile klimatyzator można bez problemu dopasować do wnętrza, tak z jednostką zewnętrzną może być problem.

Niektórym osobom nie przeszkadza duże urządzenie na ich balkonie. Innym zależy na ładnym wyglądzie balkonu i sprawdzają najróżniejsze metody na zamaskowanie jednostki zewnętrznej, aby wkomponowała się ona w cały wystrój. W jaki sposób to zrobić?

Czy maskowanie klimatyzatora na balkonie to dobry sposób?

Niektórzy użytkownicy klimatyzatorów, którym zależy na zakryciu jednostki zewnętrznej, decydują się na kupno roślin i zastawieniu urządzenia. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ wydmuchiwane powietrze będzie miało na nie bardzo zły wpływ. Jeżeli jednak rośliny są odporne na wysokie temperatury to nic im nie będzie. Istnieje jednak niewiele gatunków kwiatów, które są w stanie je znieść.

Zamaskowanie klimatyzatora na balkonie – sposoby

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwalają skutecznie zakryć i wkomponować klimatyzator w otoczenie. Jedną z nich jest jego zabudowa – najlepiej wybrać ażurową, gdyż umożliwia ona swobodnie przepływać powietrzu. Dobrze wykonana osłona efektownie ozdobi nasz balkon.

Można również zdecydować się drewnianą obudowę, która posłuży jednocześnie jako ławeczka, stolik czy półka. Innym sposobem jest zamontowanie jednostki zewnętrznej w ażurowej szafie. Na rynku można także znaleźć specjalne maskownice dostępne w różnych wzorach. Stylistykę takich gotowych osłon klimatyzatora bez problemu dopasujemy do elewacji budynku czy wybranego przez nas stylu.

Montujesz klimatyzator w swoim mieszkaniu? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Planujesz zakup i montaż systemu klimatyzacji w swoim domu lub mieszkaniu? Wybierz do tego zadania firmę, specjalizującą się w tej tematyce od wielu lat. Termopol Ice posiada wykwalifikowanych fachowców z wieloletnim doświadczeniem! W ich ofercie znajdują się sprzęty od światowej sławy marek, takich jak Daikin, Mitsubishi czy Gree. Specjaliści z Termopol Ice chętnie pomogą w doborze najlepszego dla Ciebie sprzętu i wykonają czasowy oraz dokładny montaż. Wystarczy wejść na ich stronę internetową i zapoznać się z ich ofertą!

Nie przegap:

Zostaw komentarz

2 × 2 =