Skup aut a wartość rynkowa – czy warto skorzystać z takiej oferty?

Skup aut a wartość rynkowa - czy warto skorzystać z takiej oferty?

Sprzedaż samochodu używanego na typowych portalach internetowych nie jest prosta. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji czy spotkania z zainteresowanymi nabywcami. Źródłem demotywacji potrafi być brak spodziewanych efektów w postaci odsprzedaży auta. W tej sytuacji nikogo nie powinna dziwić wzrastająca popularność skupów aut używanych. W jaki sposób można spieniężyć auto w skupie? Na co zwrócić uwagę, wybierając najodpowiedniejszy skup aut Bydgoszcz? Zachęcamy do lektury naszego przewodnika!

Unikaj oszustw przy sprzedaży samochodu – skup samochodów jako bezpieczne rozwiązanie

Ci, którzy zastanawiają się nad sprzedażą pojazdu do skupu, powinni poznać zalety, związane z taką właśnie decyzją. A jest ich naprawę sporo. Auto skupy są głównie odpowiedzią na potrzeby posiadaczy samochodów uszkodzonych w wyniku awarii lub zdarzenia drogowego. Poszukiwanie nabywcy na auta z tej grupy nie należy do najprostszych zadań. Część auto skupów w swojej ofercie ma usługi lawety. Dzięki temu możliwe staje się skup aut Bydgoszcz bezpieczne przewiezienie niesprawnego samochodu do miejsca, w jakim zostanie on sprzedany. Skupy likwidują również konieczność samodzielnego szukania kupca. Na popularnych portalach internetowych trudno przebić się ze własną ofertą. Skupy samochodów oferują bezpłatną wycenę a także rzetelne wsparcie zespołu, a sprzedaż auta trwa tu zaledwie kilkadziesiąt minut. Podejmując kooperację ze skupem aut, należy również spodziewać się innych profitów. Będzie to m.in. opcja wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu właściwych dokumentów. Zwiększa to bezpieczeństwo sprzedaży a także powoduje, iż posiadacz auta nie musi oczekiwać, aż pieniądze dotrą na jego konto. To właśnie dlatego wiele osób rezygnuje z indywidualnej sprzedaży auta, decydując się na skorzystanie z propozycji skupów samochodów używanych.

Czy muszę zablokować prawa rejestracyjne przed sprzedażą samochodu w skupie?

W skupach pojazdów używanych można sprzedać różne samochody. Tu sprzedać można z powodzeniem zarówno stary pojazd, jak także nowocześniejsze auto w idealnym stanie. Decydując się na sprzedaż własnego pojazdu do skup samochodów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie dokumenty będą potrzebne. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny pojazdu, jaki ma zostać zbyty. Bez tego dokumentu, transakcja nie będzie mogła dojść do skutku. W skupie samochodów należy także przedstawić kartę pojazdu, gdy dokument taki był przekazany. Ważne ubezpieczenie OC to z kolei ostatni, aczkolwiek niemniej istotny punkt na liście dokumentów, wymaganych przez auto skup. Właściciele aut chcą wiedzieć także, czy auto skupy przyjmują pojazdy bez opłaconej składki OC. Okazuje się, że skupy realizują takie transakcje. W trakcie wyrejestrowania pojazdu brak składki zostanie jednak zgłoszony, a właściciel auta poniesie odpowiedzialność finansową za zaistniałą okoliczność. Podczas sprzedaży auta do skupu, obowiązkowe są także dokumenty jego obecnego właściciela. Należy do nich głównie dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, gdy auto zarejestrowane jest na współwłasność. Niezbędna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako właściciele. Obecność może być natomiast zastąpiona przez ich notarialną zgodę na sprzedaż auta.

Czym różni się sprzedaż auta do skupu od tradycyjnej sprzedaży i jak wpływa to na zarobki?

Jakie ceny proponują auto skupy swoim kontrahentom? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Skupy aut nie dysponują jednak sztywnym cennikiem. Oferty powstają na bazie wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest nieodpłatna i niezobowiązująca. W trakcie wyceny ekspert ocenia stan mechaniczny auta. Ekspert ocenia również liczbę przejechanych przez pojazd kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także stan tapicerki oraz wygląd lakierniczy. Ostateczna propozycja uwarunkowana jest więc wieloma elementami. Należy podkreślić, że skup aut nie płaci natomiast pełnej wartości rynkowej. Oznacza to, że za samochody w świetnym stanie technicznym można tu otrzymać ok. 80% ich wartości. Sprzedając auto w gorszym stanie, otrzymuje się w skupie ok. 60% jego ceny. Dzięki temu nie trzeba jednak szukać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą stawkę. Jak wiadomo, wysłużony samochód ciężko sprzedać, a sam proces jest uciążliwy i nie zawsze daje spodziewane efekty. W skupach pojazdów takie samochody przyjmowane są od ręki, wraz z błyskawiczną wypłatą gotówki.

Nie przegap:

Zostaw komentarz

trzy × trzy =